Čelik upisao još jednu prvenstvenu pobjedu

Nakon odlične utakmice u 1/16 finala Kupa BiH u kojoj su pobijedili Sarajevo nakon boljeg izvođenja penala sa 6:5 i plasirali se u naredni krug takmičenja, nogometaši Čelika upisali su još jednu prvenstvenu pobjedu. Na domaćem terenu u okviru 11. kola pobijedili su Mošćanicu sa 3:0.

Golove za Čelik postigli su Žuna u 13. minuti, na 2:0 u finišu prvog dijela povisio je Međuseljac, da bi konačnih 3:0 za Čelik postavio Žuna na početku drugog poluvremena. U 11. kolu pobjede je ostvario i vodeći dvojac na tabeli Kolina u gostima kod Krivaje sa 0:1 i Bosna iz Visokog na domaćem terenu protiv Usore sa 2:0. Nakon 11. kola na tabeli vodi Kolina sa 30, druga je Bosna sa 27, dok je Čelik treći sa 26 bodova i tako dalje. Na začelju su Rudar i Azot sa po 7 bodova.

U narednom 12. kolu zenički ligaš gostuje u Zavidovićima kod Krivaje. Prije utakmice Čelik-Mošćanica odata je počast minutom šutnje legendi NK Čelik, Ibrahimu Zukanoviću koji je preminuo prošle sedmice. (M. P.)