Futsal reprezentacija BiH poražena od futsalera Armenije

Futsal reprezentacija BiH poražena je večeras u Zenici u okviru 1. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu od selekcije Armenije sa 3:4.

U kvalitetnoj i veoma zanimljivoj utakmici gosti su do pobjede došli u posljednjim minutama susreta. Naš tim poveo je već u prvoj minuti golom Arnautovića. Na semaforu je u 5. minuti bilo 2:0 za naš tim. Loptu u svoju mrežu pospremio je  Khrompykhin. Na 1:2 smanjio je Muller u 8. minuti. Bio je to ujedno rezultat prvog poluvremena. Gosti su izjednačili u 25. minuti golom Khrompykha koji se uspio iskupiti za autogol iz prvog dijela meča. Armenija dolazi u vodstvo u 36. minuti golom Rozenskog. Samo minut kasnije izabranici selektora Ive Kreze izjednačili su na 3:3. Strijelac je bio golman Milanović. U posljednjoj minuti konačnih 3:4 za goste postavio je Nevedrov.

Futsal reprezentacija BiH naredni susret u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024. godine igra 20. septembra u Brnu protiv selekcije Češke. (M. P.)