Čelik za 77. rođendan savladao Velež

Prijateljskom utakmicom protiv Veleža, nogometaši Čelika večeras su okončali proslavu 77 godina postojanja i rada ovog zeničkog sportskog kolektiva.

Iako je rezultat bio u drugom planu, slavila je ekipa trenera Armina Duvnjaka sa 2:1. Gosti su poveli u 5 minuti golom  Sijamije. Na 1:1 izjednačili su Crveno-crni golom  Karalića. Konačnih 2:1 za Čelik, u prelijepom ambijentu Bilinog polja postavio je Kolić u 64 minuti. Večerašnja utakmica sa osvajačem Kupa BiH ekipom Veleža bila je oproštajna za dugogodišnjeg prvotimaca Aidina   Mahmutovića koji je terena ispraćen velikim aplauzom.

Igra koju su prikazali mladi Čelikovi nogometaši bila je na nivou premijer ligaša. Ovogodišnju sezonu Čelik je završio na trećem mjestu u drugoj ligi Centar. Uz seniore i omladinske selekcije ostvarile su odlične rezultate. Iz Uprave zeničkog ligaša za narednu sezonu najavili su borbu za vrh tabele i plasman u Prvu ligu Federacije BiH. (M. P.)