Odlični rezultati zeničkih atletičara, Heco prvak u skoku u dalj i troskoku

Atletski klub Zenica bio je tokom vikenda domaćin prvog ovogodišnjeg takmičenja iz kalendara Atletskog saveza BIH.

Na atletskim poligonima Kamberovića polje održano je Dvoransko prvenstvo BIH u skoku u dalj i troskoku za mlađe juniore, juniore i seniore. Nastupilo je 65 takmičara i takmičarki. Ulogu favorita opravdao je zeničanin Sedin Heco. Osvojio je dvostruku titulu prvaka BIH u dvorani. U disciplini troskok Heco je sa preskočenih 14,18 metara osvojio zlatnu medalju. U disciplini skok u dalj za prvo mjesto bilo je dovoljno da preskoči 7,01m i okiti se zlatom. Od ostalih članova Atletskog kluba Zenica odlične rezultate postigli su u disciplini troskok kod juniora. Anes Đikić bio je prvi  sa 10,82 m, dok je njegov klupski kolega Rijad Jašarević sa 10,80 m bio drugi. U skoku u dalj juniori Rijad Jašarević sa preskočenih 4,86 m bio je treći. Zeničanka Sara Bajramović u konkurenciji seniorki u troskoku izborila je drugo mjesto sa daljinom  10,18 m, dok je o skoku u dalj bila druga sa 5,30 m.

Naredno takmičenje iz kalendara Atletskog saveza BIH je Prvenstvo BIH u dvorani za dječake, pionire i cicibane koje će se održati 20. i 21. februara u Zenici i Sarajevu. (M.P.)