Rezultati 7. kola Druge lige – Centar: Pobjeda Čelika, Stupčanica i dalje vodeća

Četiri pobjede domaćina, tri gostiju, uz jedan neriješen rezultat, rezime su 7. kola Druge nogometne lige Centar. Četvrtu ovosezonsku pobjedu upisali su nogometaši Čelika. Na Bilinom polju sa minimalnih 1:0 pobjedili su Mošćanicu iz Sarajeva. Pobjedonosni pogodak postigao je veteran Mahmutović u 31. minuti susreta. Nedjeljna utakmica bila je ujedno i slavljenička u povodu 50 godina od osvajanja Mitropa Cupa. Legendama kluba Mati Gavranu i Fikretu Brdareviću uručene su posebne zahvalnice, a na poluvremenu je napravljen i vatromet u čast ovog jubileja. Drugo poluvrijeme gosti su imali igrača više na terenu zbog crvenog kartona Isakovića. I sa igračem manje Čelik je u drugom dijelu imao izgledne prilike preko Varde i Kolića. Susret je ipak završen sa minimalnih 1:0 za domaće. Utakmicu sa Mošćanicom zenički ligaš počeo je u sastavu: Durmo, Šabić, Isaković, Sivac, Popović, Salkić, Žuna, Vardo, Durmiš, Kolić i Mahmutović.

Gostujućom pobjedom protiv Koline sa 1:2, Stupčanica je zadržala vodeću poziciju na tabeli sa 18 bodova. Visočka Bosna je visokom pobjedom od 6:1 protiv Jahorine druga sa 16 bodova. Čelik se na tabeli popeo stepenicu više.Trenutno je treći sa 14 poena i omjerom 4 pobjede, 2 neriješena rezultata i 1 porazom. Na začelju drugolišake tabele je Rudar iz Breze bez bodova. Naredno 8. kolo u Drugoj ligi Centar igra se 3. oktobra. Crno-crveni igraju ponovo na domaćem terenu. Ekipa trenera Pavla Skočibušića ugostiće Fudbalski klub Baton.(M.P.)