Na današnji dan NK Čelik prije 50 godina osvojio Mitropa kup

Prije tačno 50 godina, NK Čelik Zenica je ostvario svoj prvi evropski uspjeh, te osvojio prvi put Mitropa kup, najstarije evropsko klupsko takmičenje u fudbalu.

Tog dana, 22.09.1971. godine na neutralnom terenu u talijanskom gradu Gorizia na stadionu Comunale Baiamonti, u finalu ovog takmičenja protivnik je bila Austria Salzburg, a rezultat je na kraju utakmice glasio 3:1 u korist našeg tima.
Strijelci su bili Mićić, Mujkić i Radulović, te je naša ekipa na taj način ovom pobjedom obogatila ostavštinu našeg kluba za sva vremena.

Moramo itekako cijeniti našu tradiciju kako bi budućnost nosila nove velike uspjehe!

Podsjetimo se našeg sastava s te utakmice, koju su igrali: Momčilo Vujačić, Slobodan Dogandžić, Dragoljub Golubović, Dimitrije Mitrović (Muhamed Ćerimagić), Fadil Talić, Midhat Mujkić, Petar Mićić, Rade Radulović, Svetozar Andrejić, Mato Gavran i Mehmed Buza. Ekipu je s klupe predvodio Mujo Mujkić.

Hvala Vam za sve!