Košarkaši Čelika pobjedili Sparse u Sarajevu i osigurali Ligu za prvaka

Košarkaši Čelika uspjeli su osigurati  mjesto u Ligi 6 za prvaka BiH. U okviru posljednjeg 26. kola pobijedili su u Sarajevu ekipu Sparsa rezultatom 78:64.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri i završena je neriješeno 12:12. Čelik bolji i na poluvremenu za plus 8 za ekipu Josipa Pandže. Bilo je 31:39.Treća četvrtina ponovo u znaku zeničkog ligaša za 50:58. Na kraju zaslužena pobjeda Čelika sa 64:78. Kod Sparsa Kamenjaš je ubacio 18 poena, dok je Gegić postigao 15 poena.

Najbolji u redovima Čelika bio je Ćurevac sa 22 ubačena koša. Božović je susret završio sa 19 koševa .

Čelik je nakon nepotpunog 26. kola treći na tabeli sa omjerom 15:9 u pobjedama i sa 39 bodova.

Mjesto u Ligi 6 su osigurali Igokea, Sparsi, Široki Brijeg, Leotar, Čelik dok će šesti učesnik biti poznat nakon odigravanja svih utakmica posljednjeg kola.(M.P.)