Košarkaši “Čelika” poraženi u derbi susretu od ekipe “Leotara”

Košarkaši “Čelika” poraženi su u derbi susretu  11. kola od Leotara sa 75:78. Pobjednik susreta u Areni Zenica riješen je u zanimljivoj i neizvjesnoj završnici.

Bio je ovo susret za treće mjesto na tabeli, a gosti su bili uspješniji u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa 17:25. Sredinom druge četvrtine rezultat je bio 22:36 za goste, a zatim je uslijedila serija domaćina, gdje je Križanović pogodio za izjednačenje 36:36, a na odmor se otišlo sa 40:36 za Čelik poenima Gavrića.

Treću dionicu domaći su priveli kraju sa minimalnih 56:55, dok je posljednja dionica donijela i najzanimljiviju igru. Bilo je neizvjesno do samog kraja, gdje su se ekipe smenjivale u vodstvu.

Minut i trideset sekundi prije kraja bilo je 73:73, a 13 sekundi prije kraja 75:78, te je na kraju meča pobjedio Leotar rezultatom 75:78.

Kod Leotara, Ninković je ubacio 18, Đurasović 15 i Mijović 14 poena. U redovima Čelika,  Delalić je susret završio sa 23 poena i osam skokova, dok je Križanović upisao 12 poena.

Nakon 11. kola Čelik  je na omjeru od pet pobjeda i pet poraza, a u narednom 12. kolu Čelik gostuje kod Borca. Prije toga u srijedu 23. decembra u Kaknju sa istoimenim ligašem igraju finale Kupa ZDK-a. (M. P.)