Novi međunarodni uspjeh zeničke teniserke Asje Salkanović

U Mostaru je, u periodu od 06.10 do 11.10.2020. održan međunarodni teniski turnir za uzrast do 14 godina gdje su učestvovali mladi teniseri i teniserke iz osam država Evrope.

Turnir je iz redovnog juniorskog kalendara Evropske teniske asocijacije (ETA) “TENNIS ‘EUROPE”. Talentovana zenička teniserka Asja Salkanović, član teniskog kluba ‘AS” iz Zenice, je ostvarila izuzetan uspjeh osvojivši prvo mjesto u dublu sa Petrom Mirković iz Crne Gore dok je i u singlu imala odličan nastup plasmanom u polufinale.

Asju, do kraja sezone, očekuje još jedan turnir iz ove kategorije u Širokom Brijegu početkom novembra, na kojem će pokušati ostvariti što bolji rezultat i osvojiti nove bodove, te ostvariti što bolji ranking na listi Evropske teniske asocijacije, a time i uspješno završiti ovu sezonu.