Otvorena nova sezona u ligama sjedeće odbojke Bosne i Herecegovine

Utakmicama prvog kola proteklog vikenda otvorena je nova sezona u ligama sjedeće odbojke Bosne i Herecegovine.

Učinak zeničkih ligaša bio je stopostotni, gdje je u Prvoj ligi “Bosna” slavila u gostima rezultatom 2:3 u setovima protiv ekipe “Tigar 119”, a po setovima je bilo 29:27, 20:25, 20:25, 25:19 i 13:15.

U narednom 2. kolu “Bosna” na domaćem parketu igra sa “Općinom Ilidža”, a u Premier ligi oba tima su imala odličan start. “Zenica 92” je sa maksimalnih 3:0 u setovima bila bolja od “Breze 304”, gdje je u tri seta bilo: 25:15, 25:19 i 25:19. Sastav “Čelik 07” također kao domaćin bez većih problema nakon tri seta upisao je prve bodove. Pobijedio je sa 3:0 “Iskru” iz Bugojna, gdje je u setovima bilo 25:14, 25:9 i 25:13.

Naredno 2. kolo za “Zenica 92” donosi derbi protiv “Spida”, dok “Čelik 07” u gostima igra sa ekipom “Sinovi Bosne”.