Košarkaši Čelika doživjeli poraz na startu ovogodišnjeg prvenstva BiH

Košarkaši Čelika doživjeli su poraz na startu ovogodišnjeg prvenstva BiH. U prvom kolu poraženi su na Pecari od Širokog sa 70:59.

Izabranici trenera Josipa Pandže dobro su odigrali prvo poluvrijeme, prva dionica bila je neriješena 17:17, dok se na veliki odmor otišlo sa 33:34 za Čelik. Na kraju treće dionice Čelik je imao minus tri poena, pa je bilo je 51: 48. U 33 minuti Mandić pogađa za Široki i domaći bježe na plus 10 poena kod rezultata 58:48. Do kraja utakmice domaći košarkaši zadržali su prednost i upisali pobjedu za 70:59.

Kod Širokog najefikasniji su bili Davis sa 12 i Buljević sa 13 poena. Kod Čelika najbolji učinak imala su dvojica košarkaša: Delalić sa 12 i Božović sa 28 poena. Ostali su imali skroman učinak.