Novi uspjeh Fortune: Pobjedom nad Slavenom plasirali se u 1/16 finala KUP-a BiH

Zenička Fortuna još jednom je prijatno iznenadila svoje navijače i sve ljubitelje nogometa u Zenici.

Zenički kantonalac danas je u okviru 2. kola Kupa FBIH na Kamberovića polju sa 2:0 slavio protiv Slavena iz Živinica. Izabranici trenera Armina Bujaka odigrali su još jednu dobru utakmicu i izborili plasman u završnicu Kupa BIH. Nakon Čelika, Rudara iz Breze i Pofaličkog iz Sarajeva, Slaven je četvrta ekipa koju je Fortuna izbacila iz Kupa. Domaći su poveli u 37. minuti golom Irnisa Kubata. Samo dva minuta kasnije uslijedila je odlična akcija na kraju koje najbolji strijelac kantonalne lige Besim Kolić postiže drugi pogodak za svoj tim i prednost od 2:0. Današnja pobjeda i plasman u 1/16 finala Kupa BIH predstavlja najveći uspjeh od formiranja kluba.

Za NK Fortuna danas su nastupili: Bujak, Tufekčić, Vardo, Zahirović, Pjanić, Alić, Kolić, Šarić, Huzbašić, Bajramović i Kubat.

Trener: Armin Bujak