Uspješan debi Josipa Pandže na klupi OKK Čelik

Drugi dio A1 lige košarkaši Čelika otvorili su pobjedu. Večeras su u okviru 12. kola slavili u gostima protvi IBU Spartansa 85:81.

Ovom pobjedom revanširali su se ekipi Spartansa za poraz iz prvog dijela lige(87:92). Čelik je poveo na otvaranju susreta sa 2:4. Ipak prva četvrtina završena je u korist domaćina sa 23:22. Izjednačena igra u drugoj četvrtini. Domaći u finišu ponovo bježe na plus 2 poena. Na odmor se otišlo sa 43:41. Za četiri minuta nastavka Čelik bolji za plus 6 poena. Pogodio je Muratović za 45:51. Na isteku treće četvrtine Klještan je ubacio za plus 2, bilo je 65:63. U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 68:65.S erijom od 5:0 Avdibegović i Muratović dovode Čelik u prednost od 75:79 u 37 minuti susreta. Dramatična završnica u znaku ekipe Josipa Pandže. U posljednjoj minuti Križanović je ubacio za 79:81. Antunović sa dva poena za 81:82 donosi tračak nade za domaćina.Tačku na i stavili su Muratović i Avdibegović za konačnih 81:85 za Čelik.

Kod IBU Spartansa Nezirić je postigao 15, a Klještan 31 koš. U timu Čelika najefikasniji su bili Avdiebgović sa13, Križanović sa 19 i Muratović sa 34 poena.

Nakon 12. kola Čelik ima omjer od 8:4 u pobjedama i 20 poena. U narednom, 13. kolu Čelik igra derbi susret na domaćem parketu protiv Bosne.(M.P.)