Rukometna reprezentacija BiH u debiju poražena od Norveške

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u svom debitantskom izdanju na Evropskom prvenstvu poražena od domaćina Norveške, rezultatom 32:26.

Sjajna partija naših momaka, posebno u prvom poluvremenu, kada smo do 20. minute imali 9:9, ipak nije bila dovoljna za prejaku i itekako tehnički spremnu reprezentaciju Norveške.

Najefikasniji igrač naše reprezentacije bio je Nikola Prce sa 7 postignutih pogodaka. Dodajmo tome i sjajnu partiju našeg golmana Benjamina Burića, sa 8 odbrana. Kod Norvežana, najbolji igrač bio je Sander Sagosen, koji je postigao golova 12.

U prvoj utakmici grupe D, u kojoj je smještena naša reprezentacija, selekcija Portugala je neočekivano pobijedila favorizovanu Francusku, rezultatom 28:25.

Naredni meč nas očekuje u nedjelju, kada igramo drugo kolo protiv Portugala u 16:00 sati.