Odličan nastup mladih šahista iz Zenice

Sa 25. Omladinskog prvenstva Šahovskog saveza Federacije BiH, koje je održano u Kulen Vakufu, članovi Šahovskog kluba Čelik iz Zenice vratili su se sa četiri titule prvaka.

Mlade šahovske nade predvodio je internacionalni majstor Goran Trkulja. Titule prvaka u svojim kategorijama osvojili su: Zara Ibrahimagić, Lorena Čerkez, Lana Zakić i Dino Marković. Dobre rezultate osvajanjem trećeg mjesta ostvarili su i Daris Osmanhodžić, Orhan Bečić, Edvin Bešlić i Evel Karalić, svi iz šahovskog kluba Čelik.

Iz šahovskog kluba Napredak iz Zenice Adna Agičević, bila je druga, dok je Dajana Ramljak, zauzela treće mjesto. Šahovskom klubu Čelik iz Zenice pripao je i pehar za najviše osvojenih medalja.

Najbolje plasirani stekli su pravo nastupa na prvenstvu BiH koje će se održati u Dvorovima od 9. do 12. maja. (M. Pripoljac)