Stonoteniseri Mladosti Kamer Maglić i Dino Zlotrg bronzani na državnom prvenstvu

Proteklog vikenda je u Jablanici održano Državno prvenstvo u stonom tenisu u kategoriji najmađih kadeta, na kojem su učestvovali i članovi STK Mladost iz Zenice.

U pojedinačnoj konkurenciji Kamer Maglić je osvojio 3. mjesto, dok su u igri parova Kamer Maglić i Dino Zlotrg takođe bili treći.

Ovi rezultati još jednom su potvrdili dobar rad škole stonog tenisa Mladosti.

Tokom vikenda i seniori su odigrali posljednje kolo regularnog dijela Premijer stonoteniske lige, te su poraženi u derbi meču u Mostaru od prvoplasirane ekipe rezultatom 4:1.

Rezultati po mečevima:

Luka Matković – Edin Konjić 3:1

AdnanŠehić – Mirza Dizdarević  3:0

Marko Vučijak – Kenan Zahirović  2:3

Matković/Vučijak – Konjić/Dizdarević 3:1

Matković – Dizdarević 3:0

Nakon odigranih 18. kola, STK “Mladost” Zenica je ostvario omjer od 15 pobjeda i 3 poraza, te zauzeo uvjerljivo 2. mjesto, odmah iza neporažene ekipe STK “Mostar HT Eronet” Mostar.

U polufinalu play off-a za prvaka BiH, Mladost će igrati protiv trećeplasirane ekipe. Mečevi će se igrati na dvije dobijene partije, te će imati prednost domaćeg terena u slučaju majstorice.

U posljednjem kolu, zaostalom meču, igrati će STK  “Vogošća” Vogošća i STK “Aladža” Sarajevo, i ovaj meč će odlučiti ko će završiti na 3. odnosno 4. poziciji.

Prvi meč polufinala play off-a je na rasporedu 06.04.(Mirsad Pripoljac)