Lagana pobjeda rukometaša Čelika protiv Žepča

Lagana pobjeda rukometaša Čelika u okviru 12. kola Prve rukometne lige FBiH – grupa Sjever.

Večeras su izabranici Seldina Rizvanovića u Areni „Husjein Smajlović“ bili bolji od Žepča, sa 41:25, poluvrijeme je bilo 18:13 za Čelik. Prvu osjetniju prednost, od tri gola, domaći su imali u 10. minuti, kod rezultata 7:4. Treba istaći da je trener Rizvanović tokom čitavog susreta davao priliku i mladim, te rukometašima sa manjom minutažom u dosadašnjem dijelu prvenstva, koji su to vješto koristitli.

U drugom poluvremenu prednost je konstatno rasla, do konačnih +16, 41:25. U redovima pobjednika istakao se Jasmin Omerović sa 13 pogodaka, Mehić i Pašalić dodali su po pet. Kod Žepča je najefikasniji bio Nakić sa 10 golova, Stanojević se šest puta upisao u listu strijelaca. U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva rukometaši Čelika igraju gradski derbi sa ekipom Čelik Junior. (M.P.)