Drugi poraz bh. nogometašica

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Trening centru N/FSBiH u Zenici upisala drugi uzastopni poraz u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Izabranice selektorice Samire Hurem izgubile su od Engleske, rezultatom 0:2.

Bh. nogometašice danas su odigrale puno bolje nego protiv Rusije. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova.

U nastavku, gošće su nastavile sa napadima. U 56. minuti, Engleska je povela golom Toni Duggan. U sudijskoj nadoknadi vremena, gošće su golom Jodie Taylor postavile konačnih 0:2.

Bh. reprezentacija kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. u Francuskoj nastaviće u junu. 7. juna u gostima igraju protiv Velsa, a pet dana kasnije ugostiće selekciju Kazahstana. (M.P.)