Poraz OKK Čelik u derbiju protiv Gradine

Košarkaši Čelika poraženi su večeras u derbi susretu 20. kola A1 lige od Gradine iz Srebrenika sa 67:74.

I u večerašnjoj utakmici Čelik je nastupio nekompletan, bez povrijeđenog Adija Bambura. I pored toga pružili su snažan otpor gostima, koji su na kraju zasluženo slavili.

Prva četvrtina završena je neriješeno 16:16. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 38:28 za Gradinu. Na kraju trećeg perioda bilo 58:48 za ekipu iz Srebrenika. U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši stigli su do 66:68, dvije minute prije kraja.

Ekipa trenera Armela Mukaovića nije uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist i na kraju su gosti slavili sa 67:74.

Kod gostiju Tanasilović je postigao 27 poena. U redovima Čelika  Avdibegović je postigao 19, Muhamed Gak 15, te Ernes Mešinović 12 poena.

Čelik je i dalje treći, sa omjerom 11:7 u pobjedama i 29 poena.

U narednom, 21. kolu Čelik gsotuje u Travniku. (M.P.)