Taekwondo klub Zenica osvojio prvo ekipno mjesto u borbama na 3. Kantonalnom prvenstvu u taekwondou

Jučer je u sportskoj dvorani Bilimišće u Zenici održano 3. Kantonalno prvenstvo ZDK u taekwondou, u organizaciji Taekwondo kluba Start.

Na turniru je učestvovalo oko 220 takmičara iz svih klubova sa prostora kantona.
Klub Zenica je nastupio sa 22 takmičara u starijim dobnim skupinama i 2 u vrtičancima.
U dosta jakoj konkurenciji uspjeli smo osvojiti prvo ekipno mjesto u borbama osvojivši 8 zlatnih, 8 srebrenih i 6 bronzanih medalja.

Pa su tako prva mjesta osvojili:

1. Mjesto (zlatne medalje) 🥇🥇🥇

Tarik Valentić, Vedad Dizdarević, Faris Skopljak,Amel Hadžić, Salim Hibović, Amna Kulačić,Irma Kulačić, Abdulah Sinanović.

1. Mjesto (srebrene medalje) 🥈🥈🥈

Lamija Ribo, Tin Jurešić, Anes Kadrić, Samil Hasanović, Ishak Skopljak, Amar Poljo, Hadisa Dizdarević, Lamija Vrškić.

1. Mjesto (bronzane medalje)🥉🥉🥉

Ensar Smriko,Muhamed Ridžal , Ajnur Dizdarević, Anes Halilović, Amer Hadžić, Salem Efendić.

Što se tiće vrtičanaca, Arman Telalović i Sedžad Ridžal su osvojili 3. mjesta.

Dosta dobar nastup naših takmičara, ali uvijek može bolje. Čestitke svima za osvojene medalje, poručuju iz Taekwondo kluba Start.

Slijedeći turnir na kom nastupamo bit će državno prvenstvo BiH u Brčkom.