Košarkašice Čelika poražene na gostovanju kod Banovića

Košarkašice Čelika poražene su u derbi susretu 13. kola košarkaškog prvenstva BiH.

U gostima su izgubile od aktuelnog prvaka ekipe RMU Banovići sa 76:49. Izabranice trenerice Aide Kalušić u derbiju su nastupile bez povrijeđene Nedžle Kovačević. Uspjele su pružiti dostojan otpor u prvom dijelu susreta. Prva dionica završena je sa 15:12. U nastvaku za šest minuta igre domaće košarkašice bile su na plus deset poena. Bilo je 28:18. Na poluvrijeme se otišlo sa 40:23. Treća dionica protekla je u znaku domaćih košarkašica pa se na posljednju pauzu otišlo sa 61:39. Pobjednik susreta je samo potvrđen u posljednjih deset minuta igre. Utakmica je završena sa 76:49 za RMU Banoviće.

Kod domaćih Zeljković je postigla 15, Marković 17, a Ikanović 18 poena. U ekipi Čelika Selimović je upisala 10, Čorović 12, Halimić 16 poena.

Čelik trenutno ima omjer 10 pobjeda i 3 poraza sa 23 poena.

U narednom 14. kolu košarkašice Čelika igraju još jedan derbi sa ekipom Orlovi.(M.P.)