Nogomet: Čelik poražen u Banjoj Luci

U posljednjem susretu sedmog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši Čelika poraženi su u Banja Luci od ekipe Borca, rezultatom 3:1.

Već u desetoj minuti susreta, domaći su poveli golom Vranješa, da bi 8 minuta kasnije, Mahumutović pogodio za Čelik, te izjednačio na 1:1. Borac je nastavio sa dobrom igrom i napadima, i brzo vratio prednost. U 21. minuti, isti igrač pogađa za Banjalučane, te se na odmor odlazi sa rezultatom 2:1.

Drugo poluvrijeme, nešto bolji Zeničani. U 63. minuti, Borac ostaje bez igrača, Jovanović dobija crveni karton. Međutim, to nije bilo dovoljno da Zeničani vrate prednost. Nedostatak snage, lošija koncentracija, utjecale su na igru Čelika, a u 81. minuti, Crnov koristi priliku za gol, i pogađa za konačnih Borac – Čelik 3:1.

U narednom osmom kolu, Zeničani dočekuju Mladost iz Kaknja, koja se nalazi na desetoj poziciji, sa svega 5 osvojenih bodova, u sedam odigranih utakmica. (Maid Dizdarević)