Drama u Areni, košarkaši Čelika nakon dva produžetka izborili majstoricu

Košarkaši Čelika izborili su majstoricu doigravanja nakon što su poslije dva produžetka ostvarili pobjedu protiv ekipe Igman Burch rezultatom 101:95.

Prve dvije dionice meča gosti sa Ilidže su bili bolji tim na terenu, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 34:44. Treći period protekao je u izjednačenoj igri, da bi u posljednjem izabranici Armela Mujkanovića istopili vodstvo gostiju, pa se rezultatom 77:77 ušlo u prvi produžetak.

U nastavku gosti su ponovo imali meč u svojim rukama, još jedno buđenje igrača Čelika desilo se na vrijeme, kod 92:92, da bi u drugom produžetku ostvarili pobjedu za nastavak polufinalne serije.

Kod ekipe Čelika Armin Avdibegović i Imran Porča postigli su 18, Kerim Dragolj 15 poena.  U timu Burchs najefikasniji su bili Ermin Tarčin i Elmin Džafić sa po 18 poena.(Mirsad Pripoljac)