Play off A1 lige: Minimalan poraz košarkaša Čelika

Igman BU je večeras na Ilidži teže od očekivanog pobjedio ekipu Čelika.

Zenički ligaš i pored poraza prikazao je odličnu igru. Prvi period Čelik je dobro otvorio i riješio sa 12:17. I u narednih deset minuta ekipa trenera Armela Mujakovića bila je na visini zadatka. Na poluvrijeme su otišli sa plus 3 poena, bilo je 33:36. U trećoj dionici poveli su domaći košarkaši. Čelik je u 25 minuti izjednačio na 44:44 poenima Varupe. Na isteku 30 minuta Igman ima plus 6 – 59:53.

Pobjednik je riješen u posljednjoj minuti. Na 27 sekundi do kraja Keso pogađa za 77:76. Deset sekundi prije isteka vremena Agić donosi domaćinu prednost od 79:76. Varupa je na pet sekundi prije kraja susreta smanjio na 79:78, Podojak je napravio ličnu grešku, a Bektić sa slobodih bacanja postavlja konačnih 80:78.

Kod domaćina Ahmedić je upisao 12, Agić i Arslanović po 13 poena, dok je Mustafić susret završio sa 22 poena.

Kod Čelika samo trojica igrača imala su dvocifren učinak, Podojak 14, Keso 18, te Avdibegović 19 koševa.

Druge utakmice iz polufinalne serije na programu su 24. aprila. Čelik će u Areni Husejin Smajlović ugostiti Igman BU. (Mirsad Pripoljac)