Džejna Džaferbegović izborila plasman na Balkansko prvenstvo u karateu

U Vogošći je 10. marta održano seniorsko karate prvenstvo BiH. Učestvovala su 43 kluba sa 104 takmičara u svim kategorijama. Ovo prvenstvo bilo je ujedno izbrono za Balkansko prvenstvo, koje će se održati sljedeći mjesec u Čačku.

Karate klub Čelik su predstavljala dva takmičara koji su na Federalnom prvenstvu osvojili medalje. Džejna Džaferbegović je osvojila srebro u borbama seniorke -55kg, i tako postala viceprvakinja BiH za 2019. godina.

Medalja je još i značajnija uzme li se u obzir da je Džejna jedina takmičarka iz Zenice koja je osvojila medalju i ušla u reprezentaciju BiH, te izborila odlazak na seniorsko Balkansko prvenstvo.

Sanin Orlić i pored veoma sjajnih nastupa u katama nije uspio domoći se medalje. Sljedeće takmičenje za koje se Čelik sprema je pionirsko prvenstvo FBIH  koje će se održati 23. marta u Sarajevu.