Dva srebra i bronza za karatiste Čelika na prestižnom turniru u Tuzli

Jučer je u Tuzli održan veliki međunarodni turnir “Valentinovo Open 2019”, u organizaciji Karate kluba “Do” Tuzla, a na kojem je nastupilo 1037 takmičara, iz 7 zemalja i 97 klubova.

Na ovom veoma jakom i prestižnom natjecanju učestvovali su i karatisti Čelika, koji su uspjeli osvojiti tri medalje.

Faris Muračević je sa četiri pobjede došao do polufinala gdje je doživio poraz, te osvojio bronzanu medalju u kategoriji dječaci 7 godina-kate. Sanin Orlić je sa pobjedama u dva kola po 5:0 došao do finala, u kojem je od Hrvatskog predstavnika izgubio 5:0 i osvojio srebro u kategoriji seniori-kate. Džejna Džaferbegović je nastupila u kategoriji seniorke borbe -55kg, sa dvije pobjede, 7:2 i 4:0, uspjela je doći do finala u kojem je poražena od predstavnice Hrvatske sa 6:3.

Oba seniora KK Čelik pokazala su dobru formu pred državno prvenstvo BiH, koje će biti održano uskoro, a do tada zeničke karatiste očekuje nastup na turniru “Baščaršija Open 2019.” u Sarajevu.