Završeno pojedinačno seniorsko prvenstvo u atletici

Drugog dana pojedinačnog seniorskog prvenstva BiH u atletici, najvredniji rezultat u ekipi Atletskog kluba Zenica postigla je Mediha Salkić.

U disciplini kugla osvojila je prvo mjesto sa daljinom 14,44 metra i postavila je novi državni rekord za juniorke. U zeničkoj ekipi drugu zlatnu medalju osvojila je Kanita Bilić u trci na 200 metara sa vremenom 25,98 sekundi. Sedin Hecoorio izborio je zlato u troskoku sa 13,84 metra.

Hamza Alić osvojio je osamnaestu zlatnu medalju u seniorskoj konkurenciji u bacanju kugle sa daljinom 19,89 metara.

U disciplini skok sa motkom Ammar Burić bio je srebreni sa visinom 280 cm, a Eldar Dautović treći sa preskočenih 240 cm. Faris Kobilica bio je treći na 800 metara sa vremenom 1.56,62, dok je Ajna Sivac bila druga na 200 metara prepone sa vremenom 1.10,23.

Na pojedinačnom seniorskom prvenstvu BiH u atletici u organizaciji AK Zenica učestvovalo je 170 atletičara i atletičarki iz 22 kluba. (M.P.)