Sinoć je, u organizaciji Ureda za društvenu brigu Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u saradnji s Medžlisom Islamske zajednice Zenica, u prostorijama JU “Hotel-Dom penzionera Zenica” organiziran iftar za 220 korisnika tri ustanove socijalne zaštite.
Donaciju za ovaj iftar osigurala je Humanitarna organizacija (HO) “Human Appeal” iz Australije.
Iftaru su prisustvovali predstavnici Rijaseta Islamske zajednice, rukovodilac Ureda za društvenu brigu Ibrahim-ef. Malanović i rukovodilac Ureda za zekat Vehid-ef. Arnaut, te stručna saradnica Ureda za društvenu brigu Amela Brdar.
Domaćin iftara bio je Medžlis Islamske zajednice Zenica, predvođen glavnim imamom Sumedin-ef. Kobilicom.
Također su prisustvovali i direktor JU “Dom i porodica” Halil Arnaut, direktorica JU “Dom za stara lica” Sedina Čančar, uposlenici navedenih ustanova, te ustanova JU “Dom penzionera” i JU “Penzionerski dom sa stacionarom”.
Prisutnim su se ovom prilikom prigodno obratili rukovodilac Ureda za društvenu brigu Ibrahim-ef. Malanović i glavni imam Medžlisa Zenica Sumedin-ef. Kobilica.
(Preporod.info)