Čelik pobjednik turnira “Galib Mujčić” u Vitezu

Nogometaši Čelika i Travnika danas su odmjerili snage u finalu turnira „Galib Mujčić“ u Vitezu. Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 8:7 prvo mjesto osvojila je ekipa Čelika.

Jučer je u polufinalu Travnik brz većih problema sa 3:0 savladao domaćina tim Viteza, dok su Zeničani u drugom poluginalu savladali 2:0 ekipu Rudara iz Kaknja.

Stručni štab Zeničana danas je odlučio da meč počnu igrači koji su jučer bili na klupi, tako da je cijela druga postava tima danas krenula od prve minute u sastavu:Karić, Hodžić, Sivac, Palačkić, Ibraković, Ahmetspahić, Prguda, Baručija, Babić, Zahirović, Bašović.

U prvom poluvremenu crno-crveni su bili bolji rival po teškom terenu, ali i sparnom vremenu, prvi dio okončan je bez golova 0:0.

U drugom dijelu prilike su imala oba tima, ali nije bilo promjene rezultata i meč je okončan 0:0.

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 8:7 pobjedu je slavila ekipa Čelika, koja je tako osvojila ovaj memorijalni turnir u Vitezu.

izvor:sportbc.ba