Devetogodišnja Ena Tabak iz Zenice osvojila veliki Babolat Zagi Open 2024

Devetogodišnja Ena Tabak iz Zenice prvakinja je internacionalnog Otvorenog Prvenstva u tenisu, U10 Babolat Zagi Open 2024, koji se proteklog vikenda održao u Zagrebu.

U velikoj konkurenciji talentiranih mladih teniserki iz regiona, Ena Tabak uvjerljivo je ponijela titulu prvakinje ovog Prvenstva, pobijedivši u svim odigranim mečevima i to bez ijednog izgubljenog seta.
Tabak je u finalu svladala mladu Hrvaticu Tomas, te slavila rezultatom 4-2, 4-0.
Ovo je čak treća titula za Tabak na najjačoj hrvatskoj teniskoj regiji, a već peti osvojeni trofej u 2024. godini., što ujedno potvrđuje činjenicu da je Tabak jedna od najperspektivnijih mladih sportistkinja i veliki sportski ambasador našeg grada.
Slijede pripreme za njen nastup na nekoliko internacionalnih turnira u kategorijama U10 i U12, na kojima joj želimo mnogo sportske sreće i uspjeha.