Dobar nastup KK Perfekt u Sloveniji

Karate kluba Perfekt iz Zenice  je učestvovao na Međunarodnom karate turniru” Konjice  Horse  Cup  2024” u Slovenskim Konjicama u Sloveniji.

Organizator je bio karate klub* Seki* iz Slovenije. Turnir je okupio iz 7 Država ( Slovenija, Italija, Poljska, Hrvatska, Bugarska, Crna Gora i Bosna i Hercegovina) 60 klubova sa 400 takmičara i 530 prijava. Perfekt predvođen trenerom Nerminom Bošnjakom  je nastupao sa 3 takmičarke u katama i borbama, i osvojili  su 3 medalje i dva peta mjesta.Bronzanu medalju je osvojila  Ejna Bešo, koja je u sklopu reprezentacije  BIH učestvovala na na Balkanskom prvenstvu. Ejna je zauzela i peto mjesto u kategoriji kate.Dvije bronzane medalje je osvojila i Merjem Bošnjak u kategorijama borbe. Merjem je takođe prošle godine učestvovala  na Balkanskom prvenstvu u borbama. Amina Mušinović je zauzela  peto mjesto u kategoriji kate.