NK Steel City eliminisao drugoligaša na startu federalnog KUP-a

Nogometni klub Čelični grad- Steel City plasirali su se u drugo kolo seniorskog Kupa FBIH.Na stadionu Kamberovića polje sa 5:1 pobjedili su drugoligaša ekipu Koline iz Ustikoline.

Visoka i zaslužena pobjeda zeničkih plavih kojom su u potpunosti nadigrali goste.Izabranici trenera Almira Karabegovića poveli su već u 5 minuti golom  Jusića za 1:0.Pet minuta kasnije bilo je 2:0 kada je mrežu gostiju pogodio Biloglavić.Gosti su smanjili na 2:1 u 29 minuti golom Gluhačevića.Minut prije odlaska na odmor mrežu Osmanspahića za 3:1 zatresao je Smriko.Bio je to rezultat prvog dijela susreta.U nastavku čelični momci ponovo imaju inicijativu na terenu.U 46 minuti Pašalić je povisio je na 4:1.Konačnih 5:1 postavio je isti grač u 81 minuti igre.U drugom kolu federalnog Kupa , Čelični grad –Steel City će 13.septembra ugostiti Jedinstvo iz Bihaća.Prije ovog meča zeničkog kantonalca očekuju mečevi 2  I 3.kola u prvenstvu gdje će odmjeriti snage sa ekipama  Liješeva kod Visokog i Borac –Tetovo.Ako je suditi prema najavama I dosadašnjim rezultatima ovogdišnja sezona bi za ovaj zenički sportski kolektiv mogla biti jedna od najuspješnijih do sada.Radi se amaterskom klubu koji radi zahvaljujući velikom angažovanju igrača , trenera Almira Karabegovića i malobrojne uprave na čelu sa velikim zaljubljenikom u nogomet Suljom Mehićem. (M.P.)