Karate klub Perfekt nastupio na turnirima u Bugojnu i Usori

Karate klub Perfekt Zenica učestvovao je na dva  turnira u Bugojnu i u Usori.

U Bugojnu su osvojili 4 medalje: dvije zlatne, jedna srebrena, jedna bronzana .Medalje su osvojili: Amina Isaković , Sumeja Macanović , Sanjin Hamzić i

Merjem Bošnjak .Dan kasnije na  13.Karate  Kupu  *Usora* u Usori, sa  sa 9 takmičara i ukupno smo osvojili 14 medalja : 7 zlatnih, 4 srebrene i 3 bronzane .Na pobjedničko postolje popeli su se: Ejna Bešo sa dvije zlatne i srebrena medalja ,

Amina Isaković zlatna medalja , Sumeja Macanović  zlatna medalja , Amina Mušinović  bronzana medalja , Merjem Bošnjak  zlatna medalja , Sarah Mlivić  zlatna medalja , Merjem Kovač  zlatna medalja i srebrena medalja , Azra Pašalić  srebrena medalja . Ekipu kluba su predvodili licencirani treneri Ivana Džanković i Nermin Bošnjak

U toku su posebne pripreme za odlazak  najboljih takmičarki  Perfekta ,Merjem Bošnjak i Ejne Bešo u sklopu Reprezentacije BIH na Balkansko prvenstvo u Bar/Crna Gora 26-28.05.2023.godine. Također se pripremaju za klupsko polaganje za zvanja/pojaseve koje će biti krajem mjeseca maja, dok od mjeseca juna počinje LJetna karate škola  na Kamberovića polju. (M.P.)