U gradskom derbiju slavili rukometaši Čelika

Derbi 19. kola Prve rukometne lige Federacije BiH, grupa Sjever, odigrali su gradski rivali Čelik junior i Čelik. Pred oko 2.000 gledalaca u Areni Husejin Smajlović zasluženo je slavio stariji komšija Čelik sa 35:34.

Domaći rukometaši otvorili su susreta sa 3:0. U nastavku Čelik je prvi put izjednačio u osmoj minuti. Tokom prvog dijela igralo se gol za gol. Tek u finišu Juniori su uspjeli napraviti razliku i na odmor se otišlo sa 16:14 za Čelik
junior.

U drugom poluvremenu do izražaja je došla bolja fizička sprema izabranika Ljubomira Filipovića. Rujanac je pogodio za Čelik u 36. minuti susreta za 19:19. Tri minutae kasnije gosti imaju plus tro gola, kod rezultata 20:23. Do kraja susreta Čelik je uspio zadržati prednost koja je u 45. minuti bila i plus četiri gola kod rezultata 23:27.

U finišu prava drama na parketu. Tri minuta prije kraja bilo je 33:33. Pašalić je pogodio za 34:33 za Juniore. Čelik je uspio izjednačiti na 34:34. Domaći preko Dervenčića nisu realizovali napad. Skoro sa zvukom sirene najbolji igrač susreta Rujanac donosi pobjedu Čeliku sa 34:35.

Najefikasniji u timu Čelik Juniora bio je Adi Pašalić sa devet, dok su po pet golova upisali Šabanović i Bajramović. Kod Čelika 13 golova postigao Faris Rujanac. Bjelopoljak i Pirić susret su završili sa po pet golova.

Čelik Junior do ovog susreta bio je bez poraza. Sa pobjedom već tri kola prije kraja mogao je osigurati naslov prvaka. Čelik je jedini poraz zabilježio u prvom
dijelu sezone i ulozi domaćina u Kaknju protiv Čelik Juniora, koji je tada slavio sa 28:27.

Čelik Junior sada ima omjer 17-1, a Čelik sa utakmicom manje 16-1. Prate ih banovićki Rudar i Žepče, koji su do ovog kola imali skor 11-5, te do kraja ni teoretski ne mogu ugroziti zenički dvojac. Ime putnika u Premijer ligu biće
poznato u naredna tri kola. (M. Pripoljac)