Karate klub “Perfekt” osvojio 12 medalja

Karate klub “Perfekt” Zenica učestvovao je tokom vikenda  na Međunarodnom karate turniru “Bushido open” u Banja Luci.

Turnir je okupio 505 takmičara sa 630 prijava iz 46 klubova iz 7 država.Perfekt je je nastupio  sa 6 takmičara i ukupno su osvojili 12 medalja, od toga  3 zlatne, 3 srebrene i 6 bronzanih medalja.

Najuspješniji je bio Imran Pivić sa dvije zlatne medalje. Ejna Bešo bila je zlatna medalja u kategoriji kate 8 godina, a osvojila je  i bronzanu medalju u katama. Anes Pivić okitio se sa srebrenom medaljom u katama dječaci 12 godina,  bronzanu medalju u katama 11+ godina, te bronzanu medalju u borbama 12 godina do 37 kg. Merjem Bošnjak turnir je završila sa dvije srebrene medalje u kategoriji kate 10 godina i u borbama 10 godina 40+ kg, Tea Rašić osvojila je  dvije bronzane medalje u katama 12 godina i u borbama 12 godina 50+ kg, dok je Azra Pašalić izborila bronzanu medalju u borbama U14 do 54 kg.Ekipu kluba je predvodio trenerski tim Ivana Džanković i glavni trener kluba Nermin Bošnjak.Narednog vikenda karate klub Perfekt će nastupiti na “BH Sarajevo open” izbornom turniru za reprezentaciju za Balkansko prvenstvo.Nakon toga putuju u Goražde i Vitez, a krajem mjeseca aprila učestvovaće na Državnom prvenstvu za djecu. (M.Pripoljac)