Održan šahovski turnir u Zenici

U šahovskom domu u Zenici danas je održan turnir povodom 1. marta – Dana nezavisnosti  Bosne i Hercegovine.

Turnir je bio otvorenog tipa, u kojem su učestvovala 44 takmičara.Šahisti su igrali devet kola po Švicarskom sistemu, a turnir se rejtingovao za Blitz rejting listu. Nagradni fond iznosio je 600 KM. Pobjednik turnira je Sreten Jeftić iz Doboja. Drugonagrađeni je Goran Trkulja, inter majstor iz Zenice dok je treću nagradu osvojio Halim Hutinović iz Zavidovića. Nagrade su osvojili i Predrag Barašin, Nermin Letić, Anđelko Trogrlić i Evel Karalić. Nagradu za šahistu RVI osvojio je Ahmed Karalić te nagrade za kadete Tarik Karić i za najbolju ženu, učesnicu turnira nagradu je osvojila Adna Kos.

Ovaj turnir organizovan je kao završna aktivnost programa obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Podsjetimo, ove godine organizator je bio Grad Zenica, a tehničku realizaciju preuzele su boračke organizacije na čelu sa Udruženjem „Bosanska čast“. (B.D.)