Pobjede zeničkih rukometnih klubova

Tokom vikenda odigrane su utakmice 6.kola Prve rukometne lige Federacije BIH, u grupi Sjever .Oba zenička ligaša upisala su pobjede.

Čelik junior stigao je do šeste uzastopne pobjede u Tešnju.Ekipa trenera Vladimira Zeljke u gostima je bila bolja od Bosne TS sa 27:35.Poluvrijeme je bilo 15:15.Kod juniora najraspoloženiji za igru bili su:Baltić sa 5,Omerović sa 7 i Suljić sa 8 postignutih golova.Ekipa trenera Ljubomira Filipovića slavila je protiv Sane 7 sa 38:22.Poluvrijeme je bilo 19:10 za Čelik.Ovaj meč je zbog zauzetosti Arene igran u Vitezu.Čelik je bez 5 standradnih prvotimaca upisao petu uzastopnu pobjedu.Prvo ime susreta bio je Čelenka sa 11 postignutih golova,dok su po 5 pogodaka upisali Bjelopoljak i Čović.Nakon šest kola na tabeli je prvi Čelik junior sa 12 bodova , drugi Čelik ima 10 poena.U narednom 7.kolu Čelik gostuje u Novoj Biloj, dok Čelik junior igra na domaćem parketu protiv Žepča.  (M.P.)