Remi Čelika

Nogometaši Čelika odigrali su neriješeno u gostima 1:1 sa ekipom Ilijaša u okviru 10. kola Druge nogometne lige grupa Centar. Čelik je poveo u 12. minuti golom Žune iz  jedanaesterca.

Izjednačio je Kopić u 63. minuti za Ilijaš. U ovom kolu Kolina je sa 1:0 pobjedila Baton, dok je visočka Bosna slavila sa 0:2 u gositma kod Borca iz Jelaha. Nakon deset odigranih kola na tabeli vodi Kolina sa 27 poena dok je druga Bosna sa 24 poena. Čelik je treći na tabeli sa omjerom 7 pobjeda i 2 neriješena rezultata i 1 porazom i sa 23 boda. Na začelju tabele su Azot i Ilijaš sa 7, odnosno 5 poena.

Naredno 11. kolo igra se 22. oktobra. Čelik će ugostiti Mošćanicu. Prije ovog susreta zenički ligaš u okviru 1/16 finala Kupa BiH u nogometu u srijedu 19. oktobra ugostiće Sarajevo. (M. P.)