Sjajna Lana Pudar osvojila osmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti

Fantastična bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je osmo mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u velikom bazenu (50 metara) koje se održava u Budimpešti.

Mlada bh. plivačica (16) ove godine debituje na seniorskim prvenstvima svijeta, a odmah u prvoj disciplini 100 metara delfin došla je do maestralnog uspjeha.

Nakon odličnih rezultata u četvrtfinalu i polufinalu, Lana je izborila finale kao ubjedljivo najmlađa takmičarka i tako još jednom pokazala da je apsolutni svjetski talent.

Današnju finalnu utrku Pudar je isplivala u vremenu 58.44 što je bilo dovoljno za osmo mjesto.

Prvo mjesto i titulu prvakinje svijeta osvojila je Torri Huske iz Sjedinjenih Američkih Država s vremenom 55.64. Drugo mjesto pripalo je Marie Wattel (56.14), a treće Kineskinji Yufei Zhang (56.41).

Mlada Mostarka je već upisala maestralan uspjeh plasmanom u finale, a danas je to i poboljšala zauzevši osmo mjesto.

Lani je ovo debitantski nastup na seniorskim svjetskim prvenstvima na velikom bazenu, a na ovom prvenstvu nastupit će još u disciplinama 50 i 200 metara delfin.