Zenica domaćin 24. Federalnog takmičenja učenika i studenata muzičkih škola

24. Federalno takmičenje učenika i studenata muzičkih škola bit će održano od 27. do 30. aprila u Zenici.

Domaćini i organizatori takmičenja su osnovna i srednja muzička škola u Zenici kao i Udruženje muzičkih pedagoga Federacije Bosne i Hercegovine. Na takmičenju će nastupati više od 700 učenika i studenata iz 28 osnovnih škola, šest srednjih škola kao i studenti Muzičke akademije u Sarajevu. Koncerti će biti održani na četiri lokacije i to u Bosanskom narodnom pozorištu, Muzeju, Katoličkom školskom centru „Sveti Pavao“ i Hrvatskom kulturnom domu „Kralj Tomislav“.

“Za Zenicu je ovo veliki događaj jer smo prvi i jedini put bili domaćini 2003. godine jednom ovakvom takmičenju. Veliki je ovo događaj i nadamo se da će se svi takmičari i gosti osjećati lijepo u našem gradu. Naše škole su uvijek glasile za najjače škole u Bosni i Hercegovini i naši učenici su uvijek bili među najboljima pa se nadamo da će tako biti i ovaj put”, kazao je Alija Bičakčić, direktor Osnovne muzičke škole u Zenici. Svečano otvorenje takmičenja zakazano je za sutra u 18 sati u Bosanskom narodnom pozorištu. Događaj su podržali Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona, Rotary club i Gradska uprava a medijski pokrovitelj je Radio Televizija Zenica.(B.D.)