Akademija Jale 20. godišnjicu obilježila organizacijom Prvenstva FBiH u taekwondo-u

Posljednjih nekoliko godina Zenica je grad u kojem su održana najkvalitetnija taekwondo takmičenja u BIH.

U povodu obilježavanja 20 godina rada i postojanja Taekwondo akademija Jale bila je organizator Prvenstva Federacije BiH i Kupa Akademije Jale. Učestvovalo je  570 takmičara iz 35 klubova sa područja cijele Federacije. Domaćin je nastupio sa ekipom od 70 takmičara i takmičarki.

Na prvenstvu Federacije osvojili su 1 zlatnu, 3 srebrene i 11 bronzanih medalja. Vitrine akademije Jale krasiće i pehar za 3. mjesto ekipno u kategoriju mlađih kadeta. Na kupu akademije u disciplini borbe izborili su 1 zlatnu, 4 srebrene i 6 bronzanih medalja, dok su u disciplinama Kick i Intellkick osvojili 6 zlatnih, 7 srebrenih i 13 bronzanih medalja. Za odličnu organizaciju takmičenja akademija Jale dobila je visoke ocjene od zvaničnika Taekwondo saveza Federacije BIH. (M.P.)