Novi uspjesi članova ski kluba “Zenica 2010”

Članovi ski kluba “Zenica 2010” nastavljaju sa odličnim rezultatima u ovogodišnjoj sezoni. Danas je održano Otvoreno prvenstvo ski kluba “Jahorina” na kojem je učestvovalo 11 bh. klubova.

Vožen je veleslalom na kojem se takmičilo  176 djevojčica i dječaka. Takmičenja su održana u starosnim kategorijama od 10 do 16 godina. Djeca Ski kluba „ZE-2010“ su još jednom demonstrirala izuzetne tehničke sposobnosti i ostvarili odlične rezultate. U kategoriji U14 trijumfovala je najbolja mlada bh. skijašica u ovoj kategoriji Dajra Duraković. Njena klubska kolegica Taira Šahbazović u kategoriji U16 bila je treća. Solidne nastupe imali su Tarik Pašalić u kategoriji U10 bio je peti, dok je Orhan Pašalić u starijoj grupi U12 osvojio sedmo mjesto.

Za tri dana slijedi novo takmičenje iz kalendara Ski saveza BiH. Na programu je Majnex koji će se voziti 19. i 20. marta. (M. P.)