Emir Lokmić ostao bez plasmana u veleslalomu nakon vrlo dobre prve vožnje

Bh. skijaš Emir Lokmić je nastupio u disciplini veleslalom na Olimpijskim igrama i Pekingu, ali nažalost nije uspio završiti drugu vožnju.

Iako je svoju prvu vožnju završio s vremenom 1:08.00 i zauzeo vrlo dobro 29. mjesto, teška i zaleđena staza onemogućila ga je da i na kraju ostvari dobar plasman, te je već na startu druge vožnje pao.

Zlatnu medalju osvojio je Švicarac Marco Odermatt (2:09.35), drugi je bio Slovenac Žan Kranjec (2:09.54) koji je maestralnom drugom vožnjom došao do srebra nakon osmog mjesta u prvoj vožnji, a bronza je pripala Francuzu Mathieu Faivreu (2:10.69).

Inače, utrka je održana u uslovima slabe vidljivosti i uz prilično gust snijeg, te je druga vožnja kasnila preko sat vremena od prvobitno planiranog termina.

Lokmića već za tri dana očekuje nastup u slalomu.