Rukometaši Čelika slavili u komšijskom derbiju protiv Travnika

Podmlađena ekipa Rukometnog kluba Čelik je zabilježila sedmu prvenstvenu pobjedu.

Na domaćem parketu pobjedili su ekipu  Travnika sa 42:30. Poluvrijeme je bilo 21:12. Gosti su se borili svih 60 minuta susreta ali je ključnu ulogu u ekipi Čelika odigrala odbrana na čelu sa Farisom Mrakom. Na drugoj strani golgeterski trio Dragičević, Kobilica i Gušić postigao je 32 od ukupno 42 gola. Dragičević je prvo ime susreta sa 13 golova, kod gostiju najefikasniji je bio Palić sa 8 golova. Bila je ovo sedma prvenstvena pobjeda sa kojom je Čelik zadržao lidersku poziciju na tabeli.

Trener RK Čelika Miki Filipović je nakon utakmice izjavio:

„Prošli smo još jednu tešku utakmicu. Igrali smo protiv ekipe koja je u Zenici u prvom kolu prvenstva pobijedila ekipu RK Čelik Juniora, a RK Travnik nam je došao poslije našeg jedinog poraza u prvenstvu baš protiv RK Čelik Juniora. Takve utakmice su zbog toga veoma teške, psihološki opasne. Pripremali smo se veoma ozbiljno za ovaj susret i ubjedljivo pobijedili. Čestitam igračima i idemo dalje. U najboljoj smo poziciji da osvojimo titulu jesenjeg prvaka Lige. Podržavam Apel Skupštine kluba i nadam se da će nas Grad i Gradonačelnik pomoći i podržati. Pomoć nam je neophodna što prije, odmah, inače se može svašta desiti“, rekao je Filipović.

U narednom 9. kolu Prve rukometne lige Federacije BIH, rukometaši Čelika gostuju u Donjem Vakufu.(M.P.)