Mlada reprezentacija BiH poražena od Italije

Mlada nogometna reprezentacija U-21 Bosne i Hercegovine poražena je večeras  na „Bilinom polju“ u Zenici od Italije sa 1:2 u susretu kvalifikacija za EURO 2023.

Italija je povela sa 0:1 u 19. minuti golom Caleb Okolia. Na 0:2 povisio je u 27. minuti Emanuela Vignata. Priliku da smanje prednost „zmajić“ su propustili u 73. minuti kada šutira Kulašin. Na 1:2 naša reprezentacija smanjila je pogotkom Barišića. Naši mladi reprezentativci do gola dolaze u 80’. Adrian Leon Barišić snažno šutira sa ivice šesnaesterca i šalje loptu pod prečku za 1:2. Nakon poraza od Italije mlada reprezentacija BIH zauzima peto mjesto u grupi F sa 2 boda. U-21 nogometna reprezentacija BiH kvalifikacije nastavlja 12. oktobra gostovanjem u Luksemburgu, dok će tokom novembarske pauze snage odmjeriti sa Švedskom u gostima, te Crnom Gorom na domaćem terenu.(M.P.)