Sjajni rezultati tenisera zeničke “Mladosti”, Eda-Lara Šaćirović osvojila trofej Grada Beograda

Na upravo završenom međunarodnom turniru iz serije “Champions Bowl by Wilson”, koji je kvalifikacioni turnir za neslužbeno prvenstvo svijeta “Champions Bowl Umag”, izvrsne rezultate ostvarili su mladi teniseri iz TK Mladost Zenica.

Pod vodstvom trenera Mirze Smailovića mlada zenička teniska nada Eda-Lara Šaćirović osvojila je ovaj prestižni turnir, čime se okitila i titulom nositeljke trofeja Grada Beograda. Njen mlađi brat, Ahmed-Karim Šaćirović, je osvojio odlično drugo mjesto u svojoj uzrasnoj kategoriji, tako da se sa pravom može reći da su mladi Zeničani na najljepši način “pokorili” Beograd.
Eda-Lara je u finalu uvjerljivo pobijedila Nađu Knežević iz Podgorice rezultatom 2:0, po setovima je bilo 4:0 i 4:1.