Odbojkašice BiH porazom od Portugala oprostile se od zeničke publike

Odbojkašice BiH porazom od Portugala oprostile su se od zeničke publike.

Na početku prvog seta naše odbojkašice su imale kontrolu rezultata sve do 13:11. Nakon toga Portugal pravi seriju 7:0 i dolazi do prednosti 18:13. Pokušale su naše igračice uzvratiti, stigle su do 19:22, ali do potpunog preokreta nisu mogle pa je prvi set pripao Portugalu sa 21:25.

Drugi set naše djevojke su iskontrolisale od početka do kraja i slavile sa 25:17. U trećem setu smo se patili kako u napadu tako u odbrani i Portugalke su to iskoristile i treći set riješile u svoju korist sa 20:25. U četvrtom setu dosta tvrda igra sa obje strane. Niti jedna reprezentacija nije dozvolila onoj drugoj da napravi osjetniju razliku. U samom finišu seta Portugalke osvajaju dva poena i dolaze do meč lopte 24:22. Ipak, naše djevojke su se odbranile, ali već u narednom napadu gošće dolaze do pobjedonosnog poena 25:23.
Od 11. do 13. juna u Mariboru će se održati final four.