Rukometaši Čelika u derbiju bolji od Gradačca

Derbi 18. kola Prve rukometne lige Federacije BIH odigrali su Čelik i  Gradačac. U dobroj rukometnoj predstavi pobjedio je Čelik sa 33:28.

Ovom pobjedom zenički ligaš uspio se revanširati za poraz i prvog dijela lige, ali nije promjenio poredak na tabeli. Prvo poluvrijeme u potpunosti u znaku gostiju. Sredinom prvog dijela Gradačac je imao plus 4 gola prednosti. Bilo je 5:9. Torlaković i Šestan pogađali su za plus 5 golova za goste. U finišu poluvremena domaći su smanjili na minus 3 gola. Bilo je 13:16. U nastavku crno-crveni prebacuju u brzinu više. I pored dobre odbrane gostiju uspjeli su prvi put izjednačiti golom Dervenčića u 38 minuti. Na plus dva 23:2, podigao je Begović. Pet minuta prije kraja Čelik je na plus tri 30:27. Minut prije kraja pogodio je Dervenčić za 32:28. Isti igrač postavio je konačnih 33:28 za Čelik.

Kod Gradačca Šarenac je postigao 8, a Torlaković 9 golova. U pobjedničkom timu Gušić je susret završio sa 7, Dervenčić sa 8, dok je Korjenić postigao 10 golova.

Čelik je na omjeru 16 pobjeda i 2 poraza.U  narednom 19. kolu rukometaši Čelika gostuju kod Rudara.(M.P.)