Košarkašice Čelika deklasirale Igman

U posljednjem 26. kolu Košarkaškog prvenstva BIH za žene, ekipa Čelika upisala je još jednu pobjedu. Bez većih problema na domaćem parketu Zeničanke su slavile protiv Igmana sa 106:53.

Domaće su otvorile susret poenima Nedžle Kovačević za 2:0. Do isteka prvih deset minuta bilo je plus 14 za Čelik. Na mali odmor se otišlo sa 27:13. U nastavku gošće poenima Marijane Šehovac otvaraju novo poglavlje igre za 27:15. Sve ostalo u drugoj četvrtini bilo je u znaku domaćih košarkašica. Poluvrijeme je završeno sa 46:30. Za minutu igre u trećem periodu košarkašice Čelika stigle su do plus 20 poena. Pogodila je Kovačević za 50:30. Na kraju treće četvrtine pitanje pobjednika je bilo riješeno. Rezultat je bio 76:38. Sigurna pobjeda zeničkih košarkašica u kojoj su priliku za nastup dobile sve igračice sa spiska. Rezultat utakmice bio je 106:53.

Kod gošći bolja od ostalih Marijana Šehovac sa 15 koševa. U domaćem timu najvrednije su bile Ajla Selimović i Almedina Ahmić sa 21poenom,  Sajra Ćaić je ubacila 18 i Nedžla Kovačević 13 poena.

Sastav zeničkog Čelika ligu u sezoni 2020/21 završio je sa omjerom 16 pobjeda i 8 poraza. Sa 40 bodova zauzima peto mjesto na tabeli.

Petog aprila košarkašice Jumpera odigrale su susret 26. kola u gostima u kojem su poražene od Feniksa sa 112:39. Košarkašice zeničkog Jumpera debitantsku sezonu u društvu najboljih završile su na desetoj  poziciji sa omjerom 7 pobjeda i 17 poraza, sa 31 poenom.(M.P.)