Odbojkašice Željezare ostale bez plasmana u Super ligu FBiH

Odbojkašice Željezare Zenica nisu se uspjele plasirati u Super ligu Federacije BIH.

U drugoj uzvratnoj utakmici poražene su na domaćem parketu od ekipe Mikasa iz Tuzle sa 2:3 u setovima. Prvi set gošće su riješile u svoiju korist sa 19:25. Drugi je bio 26:24 za domaće odbojkašice. U trećem setu ponovo bolje gošće sa 28:30, dok četvrti set donosi izjednačenje rezultata sa 26:24. U završnici je bilo 11:15 za Mikasu koja je na kraju i ostvarila plasman u viši rang takmičenja. U prvoj utakmici prije sedam dana odbojkašice Mikase pobjedile su Željezaru Zenica sa 3:0 u setovima. U ovogodišnjoj sezoni ekipa Željezare Zenica odigrala je odlično u Prvoj ligi Federacije BIH u grupi Jug, gdje je bila ubjedljivo prva sa samo jednim ligaškim porazom. Nažalost zaustavljene su na putu u Super ligu za odbojkašice.(M.P.)